Zachodniopomorska Izba Rolnicza

20 30 40 50 1

Ważne

UWAGA DZIERŻAWCY ANR! Zgodnie z zapisami ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa dotychczasowy dzierżawca MUSI złożyć w ANR oświadczenie o zamiarze przedłużenia dzierżawy nieruchomości NAJPÓŹNIEJ NA TRZY MIESIĄCE przed zakończeniem dzierżawy !

Piknik Zbożowy 2013

W dniu 28 lipca 2013 r. podczas „Jarmarku Jakubowego” w Szczecinie Zachodniopomorska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Zbożowy – imprezę realizowaną przez Krajową Radę Izb Rolniczych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.Jarmark świętego Jakuba to ważne wydarzenie społeczno-gospodarcze i jednocześnie kościelno-kulturalne. Jest wydarzeniem twórczym wpisującym się w powstawanie współczesnego obrazu kulturowego regionu Pomorza Zachodniego, innego od bieżących propozycji kultury masowej. Takie było zamierzenie pomysłodawców jarmarku, aby jego nowatorski, a zarazem tradycyjny charakter był nie tylko wizytówką naszego regionu i atrakcją turystyczną, ale nade wszystko wyróżnikiem kultury jego mieszkańców.

W tę inicjatywę wspaniale wpisał się Piknik Zbożowy, którego celem jest promowanie wśród konsumentów zboża i jego przetworów jako wartościowego i smacznego składnika codziennej diety.

Jednym z elementów promocji była degustacja. Odwiedzający stoisko byli częstowani chlebem ze smalcem oraz ogórkami, a także różnego rodzaju wypiekami i pieczywem. Wszystkie wyroby zachwycały różnorodnością i smakiem. Zarówno obsługa stoiska, jak i hostessy wychodzące do przechodniów informowały uczestników pikniku o walorach przetworów zbożowych i potrzebie ich obecności w codziennej diecie, a także zachęcały do odwiedzania stoiska, a także rozdawały ulotki i broszurki.

Licznie przybyłych gości częstowano przygotowanymi wypiekami. Były to m.in. bułki drożdżowe, rogale, pączki, różnego rodzaju chleby, ciasteczka bankietowe, ciasteczka owsiane i wiele innych. Były też kromki chleba ze smalcem i ogórkiem. Osoby odwiedzające Piknik podziwiały bochenki chleba wypieczone z ozdobami w kształcie kłosów.

Ci uczestnicy imprezy, którzy chcieli wykazać się wiedzą na temat zbóż oraz zdrowego żywienia wzięli udział w quizie. Zarówno obsługa stoisk wystawienniczych jak i hostessy informowały o sfinansowaniu Pikniku z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Zwiedzający otrzymywali broszury „Zdrowa żywność z polskich zbóż” oraz gadżety promujące imprezę. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano konkurs plastyczny. Starsi uczestnicy mogli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz wziąć udział w konkursie, który polegał na rozpoznawaniu i nazywaniu ziaren zbóż oraz kłosów. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali cenne nagrody rzeczowe. W trakcie imprezy czas publiczności umilały występy zespołów ludowych.

Piknik Zbożowy był znakomitą okazją do wspólnego spędzenia czasu w otoczeniu zdrowej polskiej żywności. Mimo upalnej pogody frekwencja dopisała, a uczestnicy imprezy wrócili do domów bogatsi w wiedzę oraz gadżety promujące imprezę.


Dzisiaj jest Sobota
15 maja 2021
Krajowa Rada Izb Rolniczych Ministerstwo Rolnictwa i rozwoju wsi